Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Jan | 21.03.2020

Ahoj já osobně bych nechal postoupita sestoupí jen 1 tým.Ve většině lig jsou první a poslední jasný.

Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

RisaK | 28.03.2020

Právě ve většině lig není o posledním sestupujícím vůbec rozhodnuto - stačí se podívat na výsledky. A ono stačí když by nebylo jasné o jedom jediném sestupujícím nebo postupujícím, ty ostatní ligy to samozřejmé ovlivní řetězově. Proto by bylo asi nejvíc fér pakliže se začne nový ročník beze změny (bez postupujících,bez sestupujících).

Re: Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Libor | 02.04.2020

na podzim dohrát a pokračovat nový ročník

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Lukas Bartosek | 03.04.2020

Byla by skoda trapit pristi sezonu muzstva ve stejnych soutezich kvuli nedohranym par kolum..

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Lad. Švihel | 03.04.2020

Velmi neseriozní a nesportovní by bylo anulovat celý ročník (bylo odehráno cca 80 % utkání v každé lize).
"Vidím" tyto varianty:
- utkání kompletně dohrát co nejdříve jak to bude možné (příp. začít další ročník o pár týdnů později),
- u zainteresovaných družstev (postupy/sestupy) dohrát jejich utkání,
- dohrát tak, aby všechna družstva měla stejný počet utkání (15 kol).

Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Luboš M. | 04.04.2020

Vážení "návrháři", dovolte mi, abych vás upozornil, že výbor BRESTu
letošní sezónu svým rozhodnutím předčasně ukončil, nikoliv přerušil.
Z tohoto důvodu jsou vaše návrhy na dohrání sezóny zbytečné.

Re: Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Libor | 05.04.2020

To máš sice pravdu ale neřekl jak dál

Re: Předčasné ukončení soutěže

Roman | 11.04.2020

Ahoj,ridil bych se podle jak bude reagovat ČAST.

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Libor | 25.04.2020

ČAST rozhodl 21.4.2020

změna výšky stropu v SŘ

Petr Barvínek | 12.09.2019

Odpověď panu Luďkovi Vodicovi.
O jakou dotčenou hernu se jedná? Návrh tedy podala herna? Vlastně dotčené družstvo, jehož jméno nesmíme vyslovit.
Otázky zněly. Na čí popud? Proč 2,60m, co je výška stropu. Žádné odpovědi.
Zato jsme se dozvěděli, že SŘ se mění podle fotek a hlavně tak, aby to vyhovovalo družstvům, která tato pravidla trvale porušují. V SŘ máte, že v prostoře, která tato kriteria (dodávám hrubě) nesplňují, je možno odmítnout hrát a navrhnout náhradní prostoru. Tu je domácí družstvo povinno přijmout. Tečka. Problém je, že jsem postupoval přesně podle SŘ.
Držme se merita věci. Jedná se o bod 7.3. O této problematice, jsem Vás informoval a navrhoval řešení již v roce 2013 nebo 2014. Nestalo se nic.
Poněvadž však z Vaší nynější odpovědi vyplývá, že schválená kritéria chcete měnit dle aktuální potřeby těch, kteří tato kritéria nechtějí anebo neumějí dodržovat, navrhuji, abyste předmětný bod 7.3. a body další s tím související zrušili:
Nové nahrazující znění by znělo: Všechny technické parametry hracího prostoru jsou variabilní podle prostory, které si zvolilo domácí družstvo k utkání. Tato prostora by měla být uzavřená.
Takto budou všichni spokojeni, dokonce se některým i uleví, že už vlastně nic porušit nemůžou. Navíc si pocvičíme různé herní styly a nebudeme otravovat soupeře s tím naším.
Vy jste úpravu s 2.60m schválili potajmu bez jakékoliv diskuse nebo upozornění ostatních zúčastněných, natož snad celé základny. Mě teda nikdo na nic neupozornil. Nevím, jestli by vůbec takto za zády projednaná úprava měla být platná. Postupovali jste také přesně podle svých předpisů k takto důležité změně?
Já naopak žádám, aby se tento můj návrh dostal ke všem kapitánům, tak aby se k němu mohli všichni vyjádřit.
Pokud by se tento můj návrh ujal, můžeme si pak svorně zvolat: „Vzhůru do utkání Brněnského REKREAČNÍHO stolního tenisu“
Tedˇmi to připadá, že se spíše mnohým stýská po jevištích a zrcadlových sálech.
Obávám se, že postupným snižováním požadavků na hrací prostor budeme za chvíli jako v bajce o lišce a čápovi. Jenom nevím, kde mám tak narychlo sehnat vhodný džbán a jestli se mi vůbec chce.
Za daleko užitečnější pro rozvoj BREST bych například považoval, kdybychom se zabývali utkáními na 1 stole. Čekat vždy hodinu, než na mě přijde řada a trávit na utkání 4-5h, nepovažuji zrovna za příjemnou rekreaci. Nebo pálkami ITTF s desetiletí starými a vybouchanými potahy, z kterých pak jde co úder to originál.
Závěrem: Nikdy jsme neodmítli nastoupit do utkání. Ale trvali dle SŘ na náhradní prostoře. Do domluveného utkání v náhradní prostoře (X-aréna) pak nenastoupilo jedno velmi dotčené družstvo pravděpodobně z oné dotčené „herny“.

Re: změna výšky stropu v SŘ

Lubomír Machálek | 13.09.2019

Vážený pane Barvínku, dovolte mi, abych Vás upozornil, že pokud bychom se drželi striktně SŘ, pak bychom museli zakázat hernu Hravý bar pro účely Brestu. Ve článku 7.3 je kromě jiného uvedeno:

Světlo je umístěno tak, aby nepřekáželo ve hře a neoslňovalo hráče. Minimální příkon světelného zdroje je 300 W při výšce 2 m nad středem stolu. Je-li příkon větší, lze výšku zvětšit.

Těch pár zažloutlých zářivek nad každým stolem zcela určitě 300 W nedá, nemluvě o zcela nevyhovujícímu prostředí (hluk, nedůstojná šatna hlavně pro ženy atd.).




Re: Re: změna výšky stropu v SŘ

Petr Barvínek | 16.09.2019

Vážený pane Machálku. Děkuji za Váš názor ke snížení minimální výšky stropu v SŘ ze 3m na 2,60m. Možná jste si nevšimnul, ale já jsem nikomu nic nezakazoval, ani jsem žádnou hernu nejmenoval. Jsem jen toho názoru, že by všechny měly dosahovat alespoň přibližně těch minimálních rozměrů, uvedených v SŘ a měřitelných nebo proveditelných parametrů, či kritérií.
Příkon 300 W. To je mi také záhada. To mi vypovídá pouze o tom, kolik zaplatím za elektriku. O kvalitě osvětlení to nevypovídá zhola nic. Ty zažloutlé zářivky ani nejsou zářivky a mají teplotu světla 4000 K, což je teplá denní BÍLÁ. Pokud víte o nějaké zažloutlé, nahlašte ji prosím obsluze, hned ji sám osobně vyměním. Abych dosáhl oné hodnoty 300W, musel bych jich mít na každém kurtu 17. Krát sedm kurtů. Za to bych měl už ojeté auto. Nebo přinejmenším novou elektrokoloběžku. Ještě mám jednu záhadu. Už jste zkoušel měřit teplotu už ani nevím v jaké úrovni síťky. Proč zrovna tam?
Kdybychom měli hledat chyby nebo nedostatky u všech prostor, ve kterých se hraje BREST, budeme tu takhle psát ještě příští vánoce. Mě jde o nesmyslnost některých ustanovení bodu 7.3 a tím pádem i o markantní, zdůrazňuji markantní, nedodržování těch smysluplných. Proto navrhuji tento bod zrušit. Jste pro?
Co se týče hlučnosti i pro RISA K. Ti někteří hluční, to jsou právě hráči brněnského rekreačního stolního tenisu. Nezaměňovat s hráči BREST, ale ti vlastně hrají také rekreačně a kupodivu jsou také někteří velmi hluční. Aby se v tom jeden vyznal.
Vím, že šatna není ideální, ale ženy mají k dispozici poměrně velký prostor zakrytý závěsem, asi tak jako u zkušebních kabinek v mnohých obchodních domech.
Se srdečným pozdravem Petr Barvínek.

Re: změna výšky stropu v SŘ

RisaK | 13.09.2019

Mě se třeba v Hravém baru taky vyloženě prostředí herny nelíbí, stejně jako v jiných větších hernách. Je tam fakt velkej hluk a furt tam někdo chodí/přechází, což někoho může rušit. Ale aspoň tam točíte pivo narozdíl od jiných heren. Krása je právě v tom, že jsou ty herny po Brně rozesety všude možně a s různými specifiky.

Re: změna výšky stropu v SŘ

Luděk Vodica - předseda STK | 14.09.2019

Dobrý den pane Barvínku ,
pokud píšete, že jste neobdržel odpovědi na své otázky, tak buď jste moji odpověď nečetl pozorně nebo záměrně píšete „nepravdu“. Nevím proto, zda má smysl reagovat i na Vaše další poznámky ale přesto to zkusím:
Na čí popud a proč : viz. 1. odstavec mého textu v příspěvku, kde odpovídám jako předseda BREST. Věnujte prosím pozornost poslední větě v tomto odstavci.
Výška stropu – viz. 2.odstavec mého textu tamtéž.
Konkrétní družstvo ani hernu jsem neuvedl záměrně – na Vámi požadované vyjádření souhlasu či nesouhlasu s touto změnou od ostatních družstev to nemá žádný vliv. (Předkladatele změn neuvádím ani na schůzích STK – vyloučí se tím možná osobní předpojatost k osobě předkladatele, což přispívá k objektivitě rozhodování.)
Ad návrh Vašeho řešení z října 2014 - závěr byl ten, že svůj návrh rozešlete ostatním vedoucím družstev… Poprosil jsem Vás tehdy abyste tento návrh zapsal do posezónního dotazníku – jestli se nemýlím tak jste minimálně dotazník neposlal. I přesto byl SŘ upraven dle Vašeho návrhu s výjimkou požadavku na kontrolu a schválení herny vedoucím příslušné ligy - viz. bod 7.4. SŘ, takže ani zde nemáte pravdu“.
Stěžujete si, že s Vámi nikdo změny nekonzultoval – a jak byste si to představoval? Nyní je vše nastaveno tak, že vedoucí jsou požádáni o vyplnění dotazníků (návratnost odhadem 15%), které zpracuji a předložím k projednání STK a následně schválením výboru. Tyto změny musí být zapracovány před vyhlášením následující sezóny (obdržel jste je současně s podklady pro přihlášení a akceptoval jste je zasláním přihlášky). Účast v BREST-u není povinná a pokud Vám naše pravidla nevyhovují, je Vaší právem se našich soutěží neúčastnit a hrát tam, kde Vám to bude vyhovovat víc.
Ad hraní na 1 stole: pochybuji o utkání, trvajícím 4-5 hodin (naše družstvo hraje dlouhodobě na 1 stole a nejdelší utkání trvalo cca 3:40, jinak okolo 2:30 hod.). I tento bod však souvisí s nedostatkem odpovídajících heren v Brně.
Ad potahy: pokud bude obecný zájem kontrolovat potahy soupeře se seznamem potahů schválených ITTF, ale to musí někdo tuto změnu navrhnout. (Nicméně toto stejně neřeší problém s „vybouchanými“ potahy).
Ve svém příspěvku žádáte, aby se váš „návrh“ dostal k ostatním vedoucím - nic Vám nebrání všechny oslovit (kontaktní údaje najdete na webu). Pokud jej uvedete v posezónním dotazníku, STK jej projedná.
K ostatním částem Vašeho příspěvku se ani nemá smysl vyjadřovat – každý si udělá obrázek sám.

Pozn. Pokud chcete reagovat na nějaký příspěvek, nezakládejte prosím nové vlákno ale použijte tlačítko „Odpovědět“ u daného příspěvku – děkuji.

Re: Re: změna výšky stropu v SŘ

Petr Barvínek | 16.09.2019

Vážený předsedo STK

Vaše úprava SŘ na můj podnět z roku 2014 (dosud jsem nevěděl, že to bylo díky mému návrhu, žádnou zpětnou vazbu jsem tehdy od Vás nedostal) tkvěla v tom, že se o něco usnadnila možnost odmítnout hrát v nevyhovující prostoře a navrhnout prostoru vhodnější. Ve skutečnosti to snadné vůbec není. Kdybyste se do toho návrhu začetl podrobněji, tak ono schválení hrací prostory vedoucím ligy bylo spojeno s tím, že u těch problematičtějších by se na začátku sezóny určilo, jestli to vyhovuje pro účely BREST. A u těch kde by to hrubě nevyhovovalo stávajícímu SŘ, by buď byla vyžadována náprava nebo by bylo na každém družstvu, zda-li je ochotno tyto horší podmínky akceptovat. Takhle bychom si vyjasnili vše na začátku sezóny. Nyní je vše jasné také. Jsme nuceni hrát v kdejaké garáži.

V té době až dosud byla stále minimální výška stropu 3m. Toto kritérium bylo v SŘ i v době mého vstupu do BREST. Automaticky jsem předpokládal, že zapsaná pravidla, i když jen zájmové organizace, budou dodržována. No a nebyla. Já jsem podle nich hledal v roce 2010 prostory pro svůj provoz. Kolikrát jste Vy za tuto dobu od roku 2010 až 2019, jako předseda STK apeloval na dodržování Vámi odsouhlasených předepsaných kritérií. Naopak se chlubíte, kde jste všude hrál ještě v daleko horších podmínkách. Co jste proti těm horším podmínkám udělali? Začal jsem s tím já a ve své naivitě jsem si myslel, že se k tomu přidáte.

Neustále tvrdíte, že je nedostatek prostor. Není jich o nic méně, než v předchozích letech. Spíše naopak. Kde tedy hraje těch cca 80 družstev? Drtivá většina využívá dle mého názoru vyhovující prostory. Spíše je to nedostatek vůle poskytnout soupeřům – svým hostům, odpovídající podmínky.

Máte pravdu, že jsem si před zahájením letošní sezóny nezkontroloval důkladně změny v SŘ. Ono snížení na 2.60m ( téměř o 13,5%) jsem opravdu nečekal. Co naplat. Přizpůsobování si a ohýbání pravidel je nyní v módě. Otočím Váš argument „až si to bude přát více družstev“. Kolikže družstev z těch 80 si přálo tuto změnu? Psal jste že jedno? Na co do veřejné rozpravy? Vždyť na mnou požadované vyjádření souhlasu či nesouhlasu se změnami od ostatních družstev to nemá žádný vliv.

Rád bych se tímto omluvil všem členům BREST, že vlastně mým přičiněním se papírově zhoršily podmínky pro hrací prostory. Současně jsem si ale ověřil, že to nejspíš nikoho až tak netrápí, protože dodržování nikdo nevyžaduje. Proto slibuji, že s tím již přestanu na diskusním fóru obtěžovat.
Co když si ale teď někdo řekne, tak to můžeme zvát do 2,25m. Vždyť je to také jen o 13,5% nižší. Oni nám to když tak v pravidlech zohlední. Kde je ta hranice?

Záznamy: 46 - 60 ze 292
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek