Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – ženy v soutěži 3-členných družstev

Ladislav Vlček | 23.05.2014

Jsem jednoznačně pro návrh. Jelikož nehrajeme žádnou oficiální/profesionální soutěž, nemají podle mne tyto omezení žádné opodstatnění. Pokud má někdo z můžů pocit, že nemá toliko možností účásti v soutěžích jako ženy, klidně podpořím i soutěž 2- členných družstev můžů... ;-).

Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Drahomír Tůma | 18.12.2013

Pinku zdar,

prosím o konstruktivní názory-vyjádření na téma v titulku.

Navrhuji změnu soutěžního řádu Brest od sezóny 2014-15 ve smyslu bodu dále vysvětleného. Pokud máte případně další návrhy ke změně prosím uveďte také v této diskuzi spolu s vysvětlením.

Navrhuji následující:
1) Soutěžní utkání v rámci soutěží Brest 3-členných družstev hrát vždy minimálně na dvou stolech.

2) Výjimku z tohoto pravidla bych zachoval určitě pro nejnižší úroveň soutěže Brest 3-členných družstev a možná i pro předposlední úroveň soutěže Brest 3-členných družstev. Těmto úrovním můžeme rozumnět především jako rozjezdovým případně na zkoušku a zde bych nelimitoval počet stolů tzn. zde by jeden stůl jako minimum mohl vyhovovat.

Pro vyšší úrovně soutěží Brest 3-členných družstev navrhuji zavedení povinnosti pro domácí tým zajistit na soutěžní utkání stoly minimálně dva.

Důvodů je několik, ale první je zásadní.

1) Soutěžní utkání hrané na jednom stole zvlášť pokud je vyrovnané trvá 3 až 4 hodiny. To je mnohdy opravdu velmi obtížně akceptovatelné. Naproti tomu utkání hrané na dvou stolech je dokončeno téměř vždy do 1,5 až 2 hodin.

2) Hráč po každém odehraném utkání čeká často 20 až 30 minut než na něj opět přijde řada a většinou jednak vychladne, někdy i ztuhne a často vyjde z tempa. Ano, krátká pauza je určitě potřeba, ale kolem 20 minut až půl hodiny je opravdu příliš. Mnohdy místnost s jedním stolem nemá ani odpovídající zázemí.

Mám za to, že každé družstvo chtějící hrát soutěžně by mělo být schopno si dva stoly na soutěžní utkání zajistit. Heren je myslím docela dostatek a navíc všechny mají regulérní rozměry a herní podmínky i slušné zázemí. Je to také svým způsobem projevem respektu k soupeři a jeho limitovaným časovým možnostem. Měl jsem za to, že s postupem do vyšších úrovní Brest bude hra na jednom stole spíše úplná výjimka, ale opak je někdy pravdou a hra na jednom stole je v některých vyšších ligách častější než v některých nižších.

Díky za konstruktivní názory a jasné vyjádření.

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Pavel | 19.12.2013

Ahoj,
rozhodně podporuji návrh na minimální počet 2 stolů na zápas. Platit by to mělo ve všech výkonnostních úrovních ( ligách).

Re: Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Honza Vereščák | 16.01.2014

Přesně tak, 2 stoly na zápas pro celou soutěž bez výjimky.

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Hana | 19.12.2013

Ahoj, jsem také rozhodně pro to aby byly zajištěny minimálně dva stoly na zápas.

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Terka | 19.12.2013

Souhlasím s povinností zajištění 2 stolů.

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Patrik | 22.12.2013

Ahoj, já souhlasím i s tímto návrhem, protože sem opravdu pracovně a i časově vytížen a i když mám stolní tenis nadevše rád,musím si užít i co nejvíc času se svou rodinou, kterou nechci taky nějak zanedbávat ale taky nechci s pincem, kůli zbytečně dlouhé hře nadobro skončit, nebo vynechávat zápas, kde by tohle hrozilo.

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Milan (EVA B) | 03.01.2014

Naprostý souhlas se 2 stoly. Minimálně během rozehrávání a prvních řekněme 6 zápasů je jeden stůl zcela nevyhovující

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

risak | 04.01.2014

Taky radeji hraji na vice stolech, ale daleko radeji na jednom poradnym. Treba u vas v Bosych nohach ste meli jeden stul uprostred vejs nez na koncich:-) V divadle zas jeden stul mel sitku, ze nedat prase bylo fakt tezky. Takze kdyz uz dva stoly, tak ne na ukor kvality.

Re: Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Pavel | 23.01.2014

Nevěřím, že by se v Bosonohách něco takového mohlo stát. Tato podlá poznámka by měla být vymazána!
Teď vážně: přiměřená kvalita stolů by také měla být samozřejmostí. To se týká třeba i správného nastavení výšky síťky ( 15,25 cm - dá se porovnat se šířkou rakety, která je obvykle okolo 15 cm). Např. v jedné nejmenované brněnské ( velmi frekventované) herně to mají dlouhodobě příliš vysoko bez možnosti regulace.

Re: Re: Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Pavel | 02.02.2014

Už se to tam zlepšilo ale vzhledem k reakci majitele tam již hrát nebudu.

Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Ludek | 07.01.2014

Muj nazor se bude trochu odlisovat: ja osobne preferuji hru na 1 kvalitnim stole s dostatecnym prostorem okolo nez hrat na 2 stolech s nemoznosti hrat „dal“ od stolu.
Bavi mne se i divat na hru spoluhracu a protihracu a mit moznost fandit a pripadne poradit, coz pri soubezne hre je temer nemozne.
Argumenty o casove náročnosti: Pokud predpokladam, ze se jedna o „venkovni“ utkani - kolik takových rocne druzstvo skutecne odehraje? Mne spis prekvapuje, ze se nikdo neozval s namitkou proti prilis casnym zacatkum utkani (tj. mezi 15-16 hod…), coz treba pro mne je obtizne. Pokud by se povinnost 2 stolu zavedla, doslo by bud k zaniku druzstev nebo nucenemu presunu do „spravnych“ heren a tim zvysenemu tlaku na tyto herny po strance kapacitni. Navíc si nemyslim, ze by kvalitnich heren (pinecovych) bylo v Brne dostatek.
Zaver: Pravo volby hrat na 1 ci vice stolech bych ponechal na domacim druzstvu – je to součásti vyhody domácího prostredi stejne jako pravo stanoveni zacatku utkani.

Re: Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Laďa | 09.01.2014

Dovolil bych si oponovat, hrát jeden zápas 3-4 hodiny je opravdu časově neúnosné, v jakém sportě (kromě občas tenisu) trvá zápas tak dlouho? Hra na dvou stolech by měla být standard, krom snad při zavření obou očí max. poslední ligy, kde by se chtěli přihlásit začátečníci. Začátek zápasu by měl být na základě dohody obou týmů. Pokud by se někdo snažil "vydírat" brzkým časem, měl by to posoudit vedoucí ligy, či soutěže.
Jinak se přiznám, že jsme ani nevěděl o omezení počtu žen v týmu, myslím že je to hloupost a mělo by se to okamžitě zrušit...

Re: Re: Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

ještěr | 21.02.2014

Čtyři hodiny trvá třeba jen jedna šachová partie :-) Dva stoly bych dal povinně, a když je zajistí pouze soupeř, museli by domácí jeho nabídku přijmout. "Vydírat" brzkým časem je silné slovo..., když si na Morendě zaplatíte na rok jediný možný hrací den v jediném možném čase 15.00–17.00, tak vás pak prostě vyhodí, zvlášť když se soupeři táhnou jak slimáci na gambáč a pak se půl hodiny rozehrávají. A jestli máte tolik babáčů, nějakýho přihrajte :-)

Re: Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Drahoš | 11.01.2014

Díky za názor, minimální velikost prostoru na hraní je dána v soutěžním řádu Brest a to v odstavci 6.3. Hrací prostor pro jeden stůl má minimální rozměry 8x4 m, výška místnosti je alespoň 3 m.
Také mne baví sledovat hru spoluhráčů i radit, fandit atd., ale nemáme většinou čas na utkání trvající 3-4 hodiny na 1 stole. Povinnost alespoň 2 stolů by opět nebránilo domluvě družstev, že chtějí hrát volněji na 1 stole.

Co se týká začátku soutěžního utkání, jsem pro úpravu začátku na nejdříve v 16h, ale to nebrání se domluvit individuálně na jakémkoli časovém termínu pokud ovšem souhlasí obě družstva.

Záznamy: 226 - 240 ze 292
<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>

Přidat nový příspěvek